pl- O nas

 

     Antifa League Athens została stworzona pod koniec 2012 roku przez niewielką grupę ludzi z ruchu antyautorytarnego/anarchistycznego, zainteresowanych sportem, a zwłaszcza futbolem takim jak dawniej: oldschoolowym, który pamiętamy z dzieciństwa.

W erze pełnej komercjalizacji i eksploatacji piłki nożnej, w której również faszyści próbują wrócić do gry, postanowiliśmy przejść od teorii do działania i walczyć. Jesteśmy zdeterminowani do tego, aby stworzyć zasady gry w piłkę nożną, które bedą reprezentować społeczeństwo, o którym marzymy!

Antifa League to ruch polityczno- atletyczny mający na celu szerzenie ideałów antyfaszystowskich w społeczeństwie poprzez nasz ulubiony sport. Jesteśmy samozorganizowaną, niekomercyjną i wolną od konkurencji ligą skoncentrowaną również na rozrywce. Liga jest otwarta dla wszystkich i jej zgrupowania/spotkania mają miejce w różnych ateńskich miastach. Tworzymy więzy przyjaźni I odrzucamy kapitalistyczny konstrukt sportowy propagujac milość do bezinteresownego i zdrowego sportu.

 Nie uważamy, że Antifa League zmieni świat, ale mocno wierzymy, że ruchy kolektywne zmierzają w dobrym kierunku, aby odebrać to co nasze- ulice, parki, dzielnice. To wszystko po to aby oddać nasze życie z powrotem we własne ręce.

Znajdujemy się w bitwie przeciwko faszyzmowi i państwu, które go wspiera.

Piłka nożna z ideałami: Samoorganizacja – Równość – Solidarność