tr- Bizim hakkımızda

Antifa League Atina, 2012’nin sonunda, küçük bir anti-otoriter / anarşist hareket savunucuların tarafından kurulmuş olup ve bizler sporu özellikle futbolu, yeniden eski zamanlardaki gibi çocukça, safça ve romantik olarak hayal etmekteyiz.

Günümüzde futbolun tamamen ticarileştirilmesi ve sömürülmesi, Faşistlerin de bu oyuna girmeye çalışması ile, bizler teoriden eyleme geçmeye ve savaşmaya karar verdik. Hayal ettiğimiz topluluğun oluşması için, futbol oyununun temellerini belirlemek için harekete geçiyoruz!

   Antifa Ligi, favori sporumuz olan futbol ile antifaşist idealleri topluma yaymak amacıyla atletik ve politik bir sokak hareketidir. Özellikle, kendi kendine organize olan ve ticarileştirilmemiş ve rekabet içinde ücretsiz bir ligdir. Herkese açık ve Atina bölgesinde yer alan takımların kendileri tarafından düzenlenen bir organizasyondur. Arkadaşlık ve dostluk bağları kurarak, çürümüş kapitalizme karsısında özverili ve sağlıklı spor tarafını seçiyoruz.

 Antifa Birliği’nin dünyayı değiştireceğine inanmıyoruz, ancak bu gibi kolektif hareketlerin, bizim olanı geri almanın doğru yönüne doğru gittiğine kuvvetle inanıyoruz; sokaklar, parklar, mahallelerimiz. Bu hareket hayatlarımızı yeniden kendimiz belirlemek içindir

Bizler faşizme ve devlete karşı olup ve diğer karsı olanları da desteklemekteyiz.

Futbol idealimiz:

Kendi kendine-örgütlenme – Eşitlik – Dayanışma